top of page

Sağlık Turizminde Yatırım Fırsatları: Medila GSYF Örneği


Türkiye'nin 2023 sağlık turizmi hedefi, yaklaşık 2 milyon sağlık turistini ağırlamak ve bu alandan 20 milyar dolar gelir elde etmektir. Sağlık turizmi, ekonomiye önemli katkılar sunan bir sektör olarak görülmekte ve her yıl daha fazla sağlık turistinin ülkeyi ziyaret etmesi, Türkiye'nin bu alandaki önemli bir aktör olduğunu kanıtlamaktadır. Türkiye, sağlık alanında yüksek devlet desteği ile öne çıkıyor ve bu destek, ülkeye gelen yabancı hasta sayısı ve elde edilen gelir gibi faktörlerle belirleniyor Sayın Girişimci,

İnovatif çalışmalarıyla öne çıkan Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknokentler’de faaliyet gösteren değerli şirketlerimiz;

5746 Sayılı Kanun kapsamında Ar-Ge ve Tasarım merkezi belgesine sahip şirketlerin, 2022 Yılı kurumlar vergisi beyannamesinde yararlandıkları “Ar-Ge ve Tasarım indirim” tutarı 1 Milyon ₺ ve üzerindeyse,4691 Sayılı Kanun kapsamında Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyet gösteren şirketlerin, 2022 Yılı kurumlar vergisi beyannamesinde yararlandıkları “Kazanç İstisna” tutarı 1 Milyon ₺ ve üzerindeyse,

Yararlanılan Ar-Ge ve Tasarım indirimi ya da kazanç istisna tutarının %2 ‘si kadarını Türkiye’de yerleşik Girişim Sermayesi Yatırım Fonu paylarına yönlendirmeniz gerekmektedir.Yararlanılan istisna tutarı üzerinden yapılması gereken yatırım yükümlülüğünüzü gerçekleştirmediyseniz geç kalmış değilsiniz. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere katkınızın farkındayız ve bu yoldaki çabanızı desteklemek amacıyla sizlere özel bir yatırım fırsatı sunmak istiyoruz.

Bu bağlamda, Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Medila Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 'nu sizlere öneriyoruz. Sağlık turizmi alanında öncü ve tek fon olan Medila, Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı’nda "APYMD" işlem koduyla listelenmiş olup, yatırım hesaplarınız aracılığıyla veya Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinden "TRYAPYS00304" fon koduyla satın alınabilir.

 

Yatırım yöntemleriniz şu şekilde olabilir;

 

- Herhangi bir aracı kurumdan yatırım hesabı açar, nitelikli yatırımcı beyanı imzalar ve yatırım hesabınızdan Borsa İstanbul üzerinden ''APYMD'' kodu ile (internet şube veya müşteri temsilcisi aracılığı ile) alım yapabilirsiniz. Aracı kurum hesabınız var nitelikli yatırımcı olduğunuz halde sistem üzerinden alım yapamıyorsanız aracı kuruluşunuzun müşteri hizmetlerini arayarak sözlü olarak talimat ile alım yapabilirsiniz.

- Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinden bir hesap açarak (yine yatırım hesabı ve nitelikli yatırımcı beyanı olacak şekilde) Medila GSYF fon kodu ‘’TRYAPYS00304’’ ile alım talimatı gönderebilirsiniz. 

MEDİLA Hakkında;

Dünyanın yaşanılabilir en iyi oksijenine sahip Kaz Dağları (İDA) eteklerinde Edremit Körfezi'nin göz alıcı güzellikleriyle çevrili Ayvalık, Altınoluk, Güre ve Burhaniye gibi bölgeleri de kapsayacak şekilde Altınova ’dan Küçükkuyu ’ya kadar Edremit Körfezi boyunca faaliyet gösteren köklü bir sağlık grubudur. Sağlık turizmi, Geriatri Bakım ve Evde Sağlık ve Bakım hizmetleri alanında uzmanlaşmış olan Medila, sağlıklı yaşam ve yaş alma ilkesini ‘’Zihnen, bedenen ve sosyal açıdan tam bir iyilik hali’’ olarak tanımlayarak her yaştan misafirlerine ve hastalarına 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlamaktadır.  2021 yılından bu yana yüksek teknoloji medikal donanımı, yüksek standartlarda kalite anlayışı, kalite standartlarından ödün vermeden, güvenilirlik ve insan odaklı yaklaşımıyla sağlık ve geriatri bakım hizmetlerinde mükemmeliyeti temsil etmektedir.Medila Sağlık Grubu’nun Edremit Körfez bölgesinde 500 yatak kapasiteli Sağlık ve Yaşam Merkezi ile 400 yatak kapasiteli Sağlık Oteli inşaatı hızla devam etmektedir. Gerçekleştirilen hizmetler doğrultusunda farklılığını ortaya koyarak bölgenin en önemli hizmet sağlayıcısı oldu ve bu alandaki hizmetleri en üst seviyeye çıkarmak, hizmetleri genişletmek ve sağlık turizmini ve yaşam kalitesini daha da yükseltmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Yatırımları Değerlendirmenin En “Sağlıklı Yolu’’MEDİLA olarak, sağlık ve yaşam alanında lider olma yolunda, yenilikçi adımlar atmaktayız. Sizleri de bu yolculuğumuzda yanımızda görmek, gücümüze güç katmak istiyoruz. Medila Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ile yatırımlarınızı değerlendirirken sektördeki yeniliklere öncülük edebilir, sektörün büyümesine katkıda bulunabilir, sağlıklı bir geleceğe yatırım yapabilirsiniz. 

İlginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla 

İletişim Hayrettin ALTUNÇİÇEK Yönetim Kurulu Başkanı - CEO Mail : h.altuncicek@medila.com.tr Tel : +90 535 349 2686 

Hasan SEVENCAN   Yönetim Kurulu Üyesi Mail : hsevencan@albarakaportfoy.com.tr Tel  : +90 216 666 00 50  

Mustafa Keçeli  Yönetim Kurulu Üyesi Mail : mkeceli@albarakaportfoy.com.tr Tel   : +90 216 666 00 50

1 görüntüleme0 yorum

Kommentare


bottom of page